آردوئینو چیست؟

آردوئینو چیست؟

آردوینو در حقیقت یک بستر سخت افزاری و نرم افزاری برای پیاده سازی بردهای الکترونیکی متنوع است که هدف اصلی آن آسان کردن ساخت بردها و کدنویسی آنها بوده و به صورت کاملا open-source در اختیار عموم قرار گرفته است .

آردوینو با آماده ساختن بسیاری از ماژولهای کاربردی و نیز ساخت یک
بستر کدنویسی ساده و روان ، یک طراح الکترونیک را از پیچیدگیهای اضافی مثل راه اندازی های اولیه و سیمکشی های زیاد و یا نوشتن تمام توابع پایه ای مورد احتیاج برنامه نویسی سخت افزار بی نیاز میکند . انواع ماژول ها از ماژول های ساده فقط برای راه اندازی میکروکنترلر گرفته تا
شیلدهای درایو موتور و حتی اتصال به شبکه ی وای فای در آردوینو بصورت از پیش طراحی شده موجود است که میتواند به پروژه های شما اضافه شود.

همچنین کد نویسی برای آردوینو به زبان آردوینو است که بسیار مشابه زبان C++ میباشد و در محیط کامپایلر آردوینو قابل کامپایل و پروگرام کردن روی برد است و نکته ی بسیار قابل توجه در مورد آن این است که بسیاری از توابع پایهای مورد نیاز در کد زدن شامل توابع ریاضی مثل سینوس و … و یا توابع کار با زمان و نیز توابع کار با امکانات جانبی میکرو مثل مبدل آنالوگ به دیجیتال یا پورت سریال و… در آن با سادگی بسیار زیاد حتی بسیار ساده تر از محیطی مثل کدویژن پیاده سازی شده است که این امر راحتی و نیز حجم کدنویسی را به شدت کاهش میدهد.

 

تهیه شده در RRLTeam

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *